TRADIČNÍ ČÍNSKÁ MEDICÍNA - Masáže Karlovy Vary Čínská masáž

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

TRADIČNÍ ČÍNSKÁ MEDICÍNA

Tradiční Čínská Medicína

Tradiční čínská medicína přistupuje k lidskému tělu jako celku. Vychází z předpokladu, že v těle souvisí vše se vším a není možné na jednotlivá onemocnění pohlížet jen jako na izolované problémy. Normální funkce lidského těla zabezpečuje a udržuje rovnováha prvků Yin a Yang. Pokud pod vlivem vnějších faktorů (například zranění) či vnitřních faktorů (například změna nálad, špatná životospráva) dojde k nerovnováze tělesných funkcí, a tak i k nerovnovážnému stavu Yin a Yang, vzniká nemoc. Mezi jednotlivé složky tradiční čínské medicíny, se kterými se může klient u mě nejčastěji setkat, patří:
Čínská masáž – Tuina:
Vychází z teorie čínské tradiční medicíny o regulaci prvků Yin a Yang. Podstatou energetické masáže je obnovování proudění v meridiánech ve správném rytmu. Pokud např. vlivem stresu dojde ke stažení svalu, tok energie je přerušen. Výsledkem je bolest svalu či orgánu, jež je energetickou drahou spojen s postiženým místem. Podobným potížím lze předcházet či již vzniklé problémy léčit právě čínskou energetickou masáží. Mezi typické obtíže řešitelné masáží patří rozpuštění krevních sraženin či uvolnění strnulosti kloubů.
Baňkování:
Baňkování je jedna z účinných metod stimulace reflexních zón spočívající ve vtažení tkáně do baňky, v níž byl vytvořen podtlak. V důsledku podtlaku v baňce dochází k mohutnému prokrvení a též k odplavení nežádoucích metabolitů a k následnému zlepšení stavu organismu. Baňkování slouží nejen jako léčba, ale i jako diagnostická metoda. Působení baňkování na tělo lze vidět dvěma pohledy - pohledem západní medicíny a pohledem východní medicíny. Západní medicína prokázala tyto vlivy baňkování:
• zvýšení prokrvení tkání, svalů a orgánů v místě baňky
• detoxikaci
• zvýšení počtu bílých krvinek v organismu
• zlepšení imunitního systému těla
• uvolnění napětí ve svalech
• uvolnění kožní řasy od svalů
Východní medicína k těmto účinkům ještě přidává
• ovlivnění toku energie v meridiánech
• celkové zvýšení energie v těle
Gua sha masáž:
V překladu znamená "gua" pohyb jedním směrem, škrábání a "sha" znamená špatné, dohromady tedy "seškrábat všechno špatné". Používá se při ní škrabka, která je vyrobena z nefritu nebo z buvolího rohu. Masáž se provádí olejem. Škrabkou se po dráze meridiánů vyškrabují z těla nečistoty a toxiny. Během masáže se zlepšují výměnné procesy v kůži a svalech. V místech, kde dochází k projekci patogenních procesů v těle, se objevují výrony krve "sha" v podobě tmavých skvrn. Tak se na povrch dostává odváděný odpad.
K čemu je tradiční čínská medicína vhodná:
Jak již bylo zmíněno v úvodu, tradiční čínská medicína chápe tělo jako celek, a tak k němu i přistupuje. Její snahou je odstranění příčiny jednotlivých onemocnění, čím dojde i k odstranění následků, jako jsou například různé bolestivé stavy. Tradiční čínská medicína je vynikající na nejrůznější druhy bolestí - hlavy, šíje, kolenou, nohou, zubů nebo bederní bolesti. Také je dobrá na necitlivost v rukou a nohou, závratě, zmrzlé rameno, ischias, žaludeční křeče, nespavost, pomoc při odvykání kouření, rýmu, kašel, hučení v uších, hluchotu, revmatismus. Aplikace tradiční čínské masáže pomáhá také na akné a na potíže s kůží během dospívání. Pomáhá upravovat zažívací trakt a s tím spojené obtíže. Dosahuje vynikající úspěšnosti v léčbě vyhřeznutých plotének a migrén.
K čemu není tradiční čínská medicína vhodná:
Tradiční čínská medicína není vhodná pro velmi staré lidi, lidi s poškozenou kůží, s těžkými srdečními vadami nebo těsně po úrazech. Masáž pro těhotné je vhodná jen mezi třetím až šestým měsícem těhotenství.

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky